"Mūzikas skaņas" dvēselei

    Mūzika uzrunā, dziedē un tā rada daudz un dažādas sajūtas vai emocijas - prieku, skumjas, uzvējo nostaļģiju, rada uzmundrinājumu un ļauj dvēselei veldzēties, kā arī aizdzen nogurumu. Tieši tāda, ar mūziku piepildīta pēcpusdiena, šodien bija mūsu centrā.

    NSUS biedrības projekta "Dāvini "Mūzikas skaņas" dvēselei" ietvaros, pie mums viesojās pianists Eduards Grieznis, ienesot šīs dažādās emocijas un sajūtas caur klasisko mūziku un visiem labi zināmajām Raimonda Paula dziesmām.
    Ar prieku sagaidījām pie sevis ciemos klavieru pavēlnieku Eduardu un pavadījām kopā laiku, klausoties muzikas skaņās. Mūzika mūsu cilvēkiem ir ļoti nepieciešama, jo tā dziedē un ļauj aizmirsties.

    Šodien skanēja daudz un dažādi skaņdarbi, kā piemēram: J. S. Bahs Prelūdija Do mažorā no LTK 1. daļas un improvizācija / Frederiks Šopēns “Noktirne” op. 9 nr. 2 Mibemol mažorā / Improvizācija par latv. t. dz. ‘Tumša nakte, zaļa zāle’  / Em. Dārziņš ‘Melanholiskais valsis’ / R. Pauls
   
    Iecienītāko melodiju atskaņošana un dziedāšana, t.sk.: Viss nāk un aiziet talumā / Balta saule / Cielaviņa / Laternu stundā / Dāvāja Māriņa meitiņai mūžiņu / Es aiziet nevaru / Baltā dziesma / Jādzīvo, lai būtu prieks / 2 latv. t. dz. Nāk rudentiņis un Bēdu manu, lielu bēdu.

    Pasākumā, kāda mūsu kundzīte vairākas reizes, pie sevis klusiņām atkārtoja: "skaisti .... cik skaisti .... ļoti skaisti", kas patiesībā ir, kā kompliments un atzinība Eduardam, par viņa mūziku un veltīto nedalīto uzmanību šiem cilvēkiem. Tajā pat laikā kādai citai kundzītei klusiņām bira asaras no saviļņojuma.
    Katru no šiem cilvēkiem, kāds no skaņdarbiem uzrunāja citādi, kāds atcerējās savu pirmo valsi, kāds gremdējās jaunības atmiņās, kāds vienkārši klusiņām izdzīvoja mūzikas skaņas un mieloja savu dvēseli. Bet nevienu šī mūzika neatstāja vienaldzīgu. Pasākuma gaitā arī tika dziedāts līdzi zināmajai melodijai.

    No NSUS labdarības biedrības saņēmām dāvanā Ilzes Kalvānes gleznu "Sniega jūras vulkāns", kura tagad ir atradusi savu jauno mājvietu tieši mūsu centrā. Liels paldies Ilzei par dāvinājumu!

    Liels paldies Eduardam Grieznim par ziedoto laiku un skaisto mūziku!

SAC Zemgale komanda

1. Video
2. Video