Cigun vingrošana noņem spriedzi un harmonizē

    No 2020. gada janvāra, katru pirmdienu un ceturtdienu, plkst. 10.00, SAC “Zemgale” telpās Skolas ielā 9, Ozolniekos, norisinās zemas intensitātes funkcionālie treniņi. Cigun nodarbības paredzētas ne tikai sociālās aprūpes centra iemītniekiem, bet vingrot aicināti arī Ozolnieku novada seniori, cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem un jebkurš interesents. Nodarbības vada Aleksandrs Balahovičs – sertificēts Latvijas Austrumu vingrošanas asociācijas Cigun instruktors.

   „Speciāli izstrādāts Cigun vingrojumu komplekss uzlabo pašsajūtu, līdzsvaro emocijas, mazina stresa līmeni un sniedz enerģiju ikdienai. Vienkārši izpildāmie Cigun vingrojumi ļauj efektīvi relaksēties, lai pēc tam virzītu savu enerģiju uz aktīvu darbību. Cigun nodarbības māca ieklausīties savā ķermenī un apstādināt haotiskās domas. Šī no austrumiem nākusī dziedniecības sistēma ir izstrādāta tā, lai to varētu praktizēt cilvēki jebkurā vecumā. Lai piedalītos Cigun nodarbībās, nav nepieciešamas priekšzināšanas”, skaidro Aleksandrs Balahovičs.
   Cigun instruktors ar senioriem un cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem kopā vingro jau kopš 2017. gada. Aleksandrs Balahovičs ir slavenā Cigun meistara Igora Kudrjavceva sertificēts skolnieks.
    Nodarbību dalībnieki stāsta, ka apgūtos vingrojumus un pašmasāžu viņi cenšas praktizēt arī patstāvīgi. Cigun nodarbības projekta ietvaros turpināsies vismaz līdz aprīļa beigām.

Solvita Cukere
Pasākumi tiek īstenoti ES fonda projekta „Slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Ozolnieku novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/066) ietvaros. Dalība pasākumos ir bez maksas.