102. dzimšanas dienu svin jelgavniece Marija Kuzmina

    Tieši šodien, 16. martā, 102. dzimšanas dienu svin jelgavniece Marija Kuzmina. «Šodien es jūtos labi.

    Esmu priecīga, jo man ir dzimšanas diena – paliek 102 gadi,» teic pati gaviļniece. Viņa šobrīd ir vecākā jelgavniece.
   M. Kuzmina dzimusi 1916. gada 16. martā Latgalē, taču lielāko dzīves daļu nodzīvojusi Jelgavā. Šobrīd jau trešo gadu kundze dzīvo sociālās aprūpes centrā (SAC) «Zemgale», kur šodien notika svinīgs pasākums, suminot marta jubilārus, jo īpaši M.Kuzminu.
    «Man šķiet, ka krustmātes ilgdzīvošanas noslēpums ir tajā, ka viņa visu mūžu, neskatoties arī uz dažādiem kreņķiem, ir bijusi pozitīva. Arī šodien viņa ir priecīga. Tāpat krustmāte ir ļoti ticīgs cilvēks,» par jubilāri savu tanti un krustmāti saka jelgavnieks Bruno Ažīts, kurš jubilārei bija sarūpējis rozes viņas mīļākajā – dzeltenajā – krāsā un kliņģeri skaitļa «102» formā. Krustdēls piebilst, ka viņu dzimtā ir vairāki ilgdzīvotāji – viņa vecmamma nodzīvojusi līdz 98 gadiem, bet viņas māsas viena līdz 102 un otra – līdz 104 gadiem.
    Krustdēls atzīst, ka M.Kuzmina nav runātāja, bet gan darītāja. Visu mūžu raženi strādājusi. Bijusi pasta vadītāja Valgundē, bet kad pasliktinājusies redze, nolēmusi pievērsties ziedu audzēšanai, savā mūžā arī auklējusi daudz draugu bērnu. Pašai gan viņai nekad vīra un bērnu nav bijis. «Manuprāt, viņa vienmēr ir dzīvojusi priekš citiem. Nekad nav atteikusi palīdzību, ja tāda nepieciešama, un to ieaudzinājusi arī manī, par ko viņai liels paldies,» saka B.Ažīts, krustmātei dzimšanas dienā vēlot labu veselību, kas esot pats galvenais.
    SAC «Zemgale» darbiniece Anita Savicka zina stāstīt, ka jubilāre ir cilvēks ar raksturu un zina, ko grib. «Viņai vienmēr ir savs viedoklis par visu. Man prieks, ka, neskatoties uz viņas cienījamo vecumu, Marija ir aktīva, seko līdzi notikumiem un izsaka savas domas. Pati var palūgt, kas viņai nepieciešams, un arī pieskata mūsu darbiniekus, pārjautājot, vai nav aizmirsuši viņas lūgumu,» atzīst A.Savicka.
    Sveicēji jubilārei vēlēja labu veselību, izturību un mīlestību, dāvinot ziedus un saldumus. Ar muzikālu sveicienu priecēja Inguna Kanceviča ar bērnu vokālo grupu «Nianse».
    Jāpiebilst, ka Marijas kundzi šodien sveica arī Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes pārstāvji. Jubilārei pasniegti ziedi, saldumu grozs un pašvaldības pabalsts 143 eiro apmērā veselības uzlabošanai personām, kuras sasniegušas simts vai vairāk gadu.
    Pēc Sociālo lietu pārvaldes rīcībā esošajiem datiem, mūsu pilsētā reģistrēti astoņi jelgavnieki, kuri šogad atzīmē simts vai vairāk gadu jubileju. Janvārī sveiktas divas kundzes, kurām apritēja simts un 101 gads. Šodien dzimšanas dienu svin M.Kuzmina, kurai paliek 102 gadi, bet vēl pieciem jubileja priekšā. Diviem jelgavniekiem apritēs simts gadu, bet 102 gadi – trijiem.

Atsauce uz rakstu