Piedalamies LNT sižeta tapšanā

SAC Zemgales klienti piedalījās LNT ziņu raidījuma 900 sekundes sižeta tapšanā par projektu "Eņģeļa pasts", kurā piedalās šobrīd.

Sižeta pavadteksts: Vientulība, aizmirstība, atstumtība un nolemtība – šīs ir sajūtas, kas bieži pavada aprūpes centru iemītniekus. Lai tās mazinātu un iepriecinātu sociālu centru iemītniekus, jau divus gadus darbojas “Eņģeļa pasts”.

Tajā ikvienam ir iespēja iepazīties ar kāda seniora sapni un to piepildīt.
Kopš šā gada februāra sociālā aprūpes centrā “Zemgale”, pastnieks ir biežs viesis, kurš iepriecina ne vienu vien centra iemītnieku.

Piemēram, Laimonis un Marta ir tikai daži no vairāk nekā 2000 cilvēku, kuri divu gadu laikā saņēmuši “Eņģeļa pastu”. Tas ir biedrības “No sirds uz sirdi” projekts. Kā biedrības, tā arī projekta autore Līga Uzulniece, kura biedrību dibinājusi kopā ar brāli, stāsta, ka ideja iepriecināt aprūpes centra iemītniekus dzimusi kāda rudens pēcpusdienā kopā ar mammu.

Lai redzētu video, nospied uz bildes

lntzemgale04Drīz vien tika saņemti gan Ziemassvētku apsveikumi, gan sirsnīgas vēstules, kas toreiz dažādu centru iemītniekiem radīja lielu sajūsmu. Vēstules tika sūtītas gan no Latvijas, gan dažādām pasaules valstīm, kur mīt latvieši. Projekts pilnveidojās, un tagad tam jau ir vairāki apakšprojekti – apsveikumi dzimšanas dienā, vēstules, smaidīgās kartītes un sapņa piepildījums.

Pašlaik Līga “Eņģeļa pastu” apstrādā manuāli, sazinās ar aprūpes centriem, noskaidro tā iemītnieku vēlmes un sapņus, pēc tam tos publicē mājas lapā, kur ikviens var iepazīties ar šo seniora sapni, tad ziedotājs raksta Līgai, savukārt Līga rezervē šo sapni un pēc tam dāvana tieši no ziedotāja tiek nosūtīta centram.

Līga Uzulniece, “Eņģeļa pasta” idejas autore un vadītāja: "Lai šis saraksts nonāktu līdz mums redzamā formāta mājaslapā, vismaz vajadzīgi trīs piegājieni pie katra cilvēka, sākumā pie viņa pienāk, viņš domā, ka tās ir muļķības, ko viņam prasa, otro reizi viņš jau domā, vai tiešām tā būs, trešajā – jau labi, es gribu to un to."

Šo divu gadu laikā vairāk nekā 40 centru ir saņēmuši apmēram 10 000 sūtījumu, tomēr centru ir gandrīz četrreiz vairāk, kuros mīt vairāk nekā 12 000 iemītnieku, tāpēc, lai projekts darbotos ātrāk un informācija tiktu apstrādāta operatīvāk, pašlaik tiek strādāts, lai tas būtu e-vidē. Līga cer, ka tas varētu notikt jau novembrī un “Eņģeļa pastā” varētu piedalīties visi aprūpes centri.

SAC Zemgale komanda saka lielu paldies "Eņģeļu pasta" idejas autorei un vadītājai Līgai Uzulniecei, kā arī visiem Eņģeļiem, kuri iepricināja mūsu seniorus!.

Informācijas avots