Gripas epidēmijas dēļ SAC "Zemgale" noteikta karantīna

    Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņo par gripas epidēmijas sākumu no 2019. gada 15. janvāra.
   2019. gada 2. nedēļā vienā no desmit monitoringā iekļautajām teritorijām pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs un kuriem noteikta diagnoze gripa sasniedzis 163,6 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem.

    Vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām – sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un cilvēki, kuriem ir novājināta imunitāte. Vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir ikgadējā vakcinācija. Ņemot vērā, ka imunitāte izveidojas 14 dienu laikā pēc vakcinācijas un gripas izplatība parasti ilgst vairākus mēnešus – līdz pat maija beigām, vakcinēties pret gripu nav par vēlu arī epidēmijas laikā. SPKC epidemiologi atgādina: lai novērstu vīrusu izplatīšanos, ja Jums ir gripa vai gripai līdzīga saslimšana, šķaudot vai klepojot, izmantojiet salvetes un pēc tam nomazgājiet rokas. Saslimšanas gadījumā palieciet mājās un sazinieties ar savu ģimenes ārstu.
    Gripas epidēmijas dēļ SAC "Zemgale" noteikta karantīna jeb ierobežojumi iemītnieku apmeklēšanai. Apmeklētāji nedrīkst nodaļā doties ar virsdrēbēm, jālieto apavu pārsegi jeb bahilas, jālieto sejas maska, kā arī pirms un pēc apmeklējuma jādezinficē rokas. Pie iemītniekiem netiek ielaisti apmeklētāji, kuriem ir jebkādi akūtas vīrusa infekcijas simptomi - klepus, šķaudīšana, iesnas, paaugstināta ķermeņa temperatūra.

SAC Zemgale komanda