SAC „Zemgale” seniori kopā ar jauniešiem „izkrāso dzīvi”!

    6. jūnijā ap 100 SAC ”Zemgale” iemītnieki tveicīgajā dienā iestādes pagalmā aktīvi piedalījās Sporta un radošo aktivitāšu svētkos. Visi aktīvi piedalījās 6 sporta un radošo nodarbību stacijās, saņemot spiedodziņus par piedalīšanos un krājot punktus kopvērtējumam.

    Prieks, ka pasākuma organizatori - SAC ”Zemgale” darbinieki - gadu no gada, arvien spēj atrast iemītnieku spējām atbilstošas fiziskās un radošās aktivitātes, kas neatkārtojas. Seniori sacentās šautriņu mešanā pa ūdens baloniem, bumbu mešanā pa ķegļiem, mini basketbolā, puzzles likšanā, šaušanā pa mērķi ar ūdens pistoli un radošajās aktivitātēs – rotu gatavošanā, stikla apgleznošanā, zīmējumu iededzināšanā kokā, izcīnot gardas balvas un diplomus.
    Pasākuma dalībnieki guva prieku un gandarījumu par kopīgi saturīgi pavadīto laiku ar ”SEB Global Services” 14 brīvprātīgajiem jauniešiem, kuri aktīvi iesaistījās pasākuma organizēšanā un norisē, dāvājot senioriem daudz patīkamu emociju. Saules pielietajā dienā sportisko aktivitāšu topā bija ”slapjās spēles” ar ūdens izmantošanu. Karstajā dienā viesi svētku dalībniekus iepriecināja arī ar karstasinīgiem spāņu ritmiem un dziedājumiem.
    Labdaru pārstāve Kate Dūdele dalās izjūtās: ”Esam gandarīti par mūsu kopīgo veikumu. Sirdī prieks, ka kopā ar SAC ”Zemgale” senioriem varējām kopā pavadīt šo dienu, gādāt par materiāliem mākslas darbnīcām, radoši sadarboties, dāvāt balvas un spēles arī turpmākajām senioru aktivitātēm ikdienā. Mēs guvām patīkamas emocijas sarunās, darbojoties kopā un redzot prieku viņu acīs.”
Mākslas pulciņa vadītāja Anita Savicka priecājas: „Jauniešiem aktīvi līdzdarbojoties, pasākumu sagatavojām ļoti īsā laikā. Viņi bija pretimnākoši un sagādāja visus materiālus radošajām darbnīcām, kas arī pēc pasākuma paliks senioriem un viņi varēs turpināt mākslinieciski izpausties.”
    Aizvadītajā Sporta un radošo aktivitāšu dienā šeit kūsāja īsts cīņasspars, smiekli un jautrība, neraugoties uz to, ka vairums centra iemītnieku ir cienījamos gados, ar nopietnām veselības problēmām. Patiess prieks un apbrīna pārņem, vērojot, ka tehniskie palīglīdzekļi- ratiņkrēsli, staiguļi un kruķi- nav šķērslis vēlmei līdzdarboties visās jauniešu piedāvātajās aktivitātēs.
    SAC „Zemgale” direktors Alvars Šteinbergs uzsver pasākuma nozīmīgumu: ”Mūsu vēlme ir aicināt aprūpes centra iemītniekus uz kopīgām aktivitātēm un izkustēšanos svaigā gaisā. Priecājamies, ka šogad kā palīgi pasākuma organizēšanā un vadīšanā piedalījās arī mūsu labvēļi no ”SEB Global Services”, kuri bija ar ”Enģeļu pasta” starpniecību sarūpējuši senioriem dāvanas arī Ziemassvētkos. Ceram, ka mūsu jaukā un auglīgā sadarbība turpināsies. Kopīgie pasākumi sociālās aprūpes centra klientiem palīdz saglabāt dzīvesprieku un uzlabo dzīves kvalitāti, saliedē kolektīvu.”

Solvita Cukere