No lietotiem džinsiem tapuši rotājumi Ziemassvētku eglītei sociālajam aprūpes centram “Zemgale”

    22.decembrī sociālais aprūpes centrs “Zemgale” Ziemassvētkos dāvanā saņēma unikālu dāvanu - eglīti, izdekorētu ar rotājumiem no lietotiem džinsiem. Idejas autores ir piecas jaunietes (14-17 gadu jaunas) no dažādām Latvijas pilsētām, kuras piedalās līderības programmā “Future Heroes”. Programmas mērķis ir izglītot jaunietes, attīstot dažādas dzīvei nepieciešamās prasmes.

     Lai liktu lietā apgūtās prasmes un apliecinātu vēlmi būt pārmaiņu veidotājām, meitenes īsteno dažādus sociālos projektus pieredzējušu mentoru vadībā. Kā zināms, džinsi ir viens no vispopulārākajiem apģērbiem pasaulē un katru gadu miljoniem tonnu tās tiek izsviestas atkritumu poligonos. Tā kā jaunietēm ļoti rūp vide un tās ilgtspēja, jaunietes ir veikušas tirgus analīzi un nolēmušas izveidot sociālu uzņēmumu, dodot džinsām otru dzīvi - gan iznomājot, gan mainot, gan arī pārstrādājot ikdienā noderīgās precēs, kā, piemēram, izturīgās iepirkuma somas un Ziemassvētku rotājumos, kuri, kā pirmais projekts, nonācis jau labdarībai aprūpes centrā Ozolniekos. Lai gada nogales svētki senioriem būtu izdevušies, aprūpes centrs kopā ar Ziemassvētku eglīti saņēma arī 32 kg kafiju, saldumus un grāmatas no sadarbības partneriem - Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas Studentu pašpārvaldes un Paulig Coffee Latvia.
    Future Heroes programmas galvenais mērķis ir izglītot jaunietes - nākamās līderes un pārmaiņu veidotājas, stiprinot viņās pašapziņu, empātiju, izturību un attīstot tādas dzīvei nepieciešamās prasmes kā komunikācija, sadarbība, vadība, uzņēmējdarbība, finanšu, digitālā un mediju pratība. Programma jau četrus gadus tiek veiksmīgi īstenota Igaunijā un to finansiāli atbalsta British Council pārstāvniecības Latvijā un Igaunijā. Sešu mēnešu garumā 50 jaunietes no dažādiem Latvijas reģioniem piedalās 10 darbnīcās, lai, praktiski darbojoties un sevi pilnveidojot, rastu iedvesmu jaunām idejām, kas pieredzējušu mentoru vadībā rezultētos veiksmīgā sociālā vai biznesa projektā savā kopienā. Mācības notiek angļu valodā.

SAC Zemgale komanda saka lielu paldies par dāvāto prieku!