Ar pavasara vēju matos

Augsti dzied cīrulītis
Par visiem putniņiem.
Augsta Dieva valdīšana
Par visiem kundziņiem.
    Nu pa īstam esam pavasarī - Lieldienas aizripojušas, dienas garākas, saule spožāka. Ienesam kādu zariņu ar pumpuriem un tepat mežmalā salasītās vizbulītes istabās, un ļaujam pavasarim uzplaukt mūsmājās!

    Virs pļavas ar pavasara vēju savus spēkus mēro cīrulis, un iemītnieki, atgriezušies no pastaigas, stāsta – vecajā stārķu ligzdā atkal ilggadējie tās saimnieki rosās. Droši – nu ir pavasaris! Pasākumu afiša vēsta – Putnu dienas, taisīsim būri meža pūcei. Vīri apbruņojas ar dēļiem un instrumentiem, bet mēs, pārējie, tā sacīt, līdzjutējos.  Minam mīklas, klausāmies atskaņotājā putnu balsis, cenšamies atpazīt. Mostamies darbīgam pavasarim – sacenšamies prāta un roku veiklībā – knipju hokejā “Vienos vārtos”, uztaustam, kas paslēpies “Tumšajā kastē”, ceļam augstāko lego skursteni stārķu ligzdai, nomaskojam krāsainu Hameleonu, spēļu stendā trāpīgi “pabarojam” putniņus. Lielu jautrību izraisa  klūgu laso mešana – ķeram smaidīgu Alnīti. Atnāk Pūcīte, nu, tā, kam to māju vēl neesam pabeiguši, un nu jāmin viss par putniem un pūcēm it īpaši. Cik daudz, cik lielas, smagas, ko ziemā ēd. Kustību un uzmanības rotaļā “Visi putni lido” mums netīšām aizlido arī govs...
Saņemam našķus par iegūtajiem punktiem, bet no virtuves – pīrādziņus un tēju ar citronu. Visiem jautri un garšīgi. Tikai visai liela nopietnība pie topošā Pūces būra – tur Pūce kaut ko satraukti skaidro  mūsu galdniekiem. Nu, lai jau “labiekārtojas” paši, mēs, aktīvie līdzjutēji, našķu pilnām rokām dodamies mājās un pagalmā, - klausīties to lielo putnu kori, kurš daudzbalsīgi sveic atnākušo pavasari.
Nu tas zelta kamolītis
Pret vasaru ritināja...

SAC "Zemgale" komanda