Labrenča diena

    Saule lēnām virzās uz rudeni.  Dienas kļūst īsākas. Šodien – mazie Saulgrieži. Atceroties un godinot senču lauku dzīves tradīcijas, šodien svinam Ugunsdienu, Labrenčus. Vai Laika dienu. Spoži spīd saule un skaistā diena pareģo, ka būs saulains un krāsains rudens.

    Uz galdiem pasākuma laikā žūst un reibinoši smaržo dažnedažādi smaržaugi un kultūraugi, atliek vien tēmā “Kas dārzā?”apskatīt, aptaustīt, sasmaržot un atcerēties desmitiem augu nosaukumus. Distancē “Caur puķēm” bumbu jeb ‘’nektāru” uz “stropu aizved veiklākie iemītnieki. Ķeram  ar laso “alni”. “Bitīt matos” pinam varen garas bizes Pepijai.  Dīvaini, bet veiklākie pinēji izrādās puiši! :)
    Liels tēju herbārija  albums-stends, paplātes ar drogu paraugiem un smaržaugu maisiņi ir mūsu pansionāta radošās darbnīcas ilga un neatlaidīga darba rezultāts. Daudz interesanta un noderīga uzzinām. Vēl ir “Ašākā bite”, “ Lielākais Legostrops”, “Noķer mušu!” Sauļojamies un darbojamies. Un vēl mums ir Bite. Tāda koša un strīpaina. Nospriežam, ka tā ir Austrālijas bite. Bet našķos saņemam pavisam latviskus zefīriņus. Tātad – mūsējā gan! Ak, jā, šodien taču arī bitenieku diena! Veicam simbolisku uguns rituālu, - desmitiem skaidiņu ar iemītnieku vēlējumiem sev, tuviniekiem, valstij un pasaulei pieņem uguns panna un paceļ pret debesīm... Daudzi uzrakstījuši “Lai nebūtu kara...”
    Cienājamies ar medu, pīrādziņiem, pienu, alu, saldumiem. Fotosesija - dāvanai tuviniekiem un sev. Deg liesmas ugunspannā, smaržo vīstošie augi, čalo strūklaka baseinā, blakus šalc priežu mežs. Skaista diena. Skaistā pasaulē. Mūsmājās, SAC “Zemgalē”.

SAC "Zemgale" komanda